Březen 2011

Vegetariánství

7. března 2011 v 20:00 | Hans98 |  TT


Donedávna méně známe slovo, dnes už je ale každému jeho význam jasný. Vegetarián se od ostatních "všežravců" ( lidí) liší tím, že se neživí masem. Respektive tím co žilo, nejí nic z toho se hýbalo, mělo očíčka, nožičky a jiné věci charakterizující živého jedince.

Někdo je vegetarián kvůli tomu, že byl tak vychován. Někdo, protože od nějáké doby nemůže maso pozřít, i když vlastně neví proč. Někomu ostatní lidé maso tak znechutili, že už na něj nemá ani pomyšlení - natož chuť!
Existují určitě minimálně dvě skupiny vegetariánů. A to zatvrzelí, kteří by maso nepozřeli i kdyby měli chcípnout hlady a pak jsou tu tací, kteří si občas dopřejí kuřátko či husičku, ale před ostatními jsou zatvrzelími vegetariány. Abych, ale všechny neřadil do těchto skupin typu "jedna lepší než druhá", tak určitě jsou i lidi, kteří jí maso pouze svátečně, netají se tím, ale za vegetariány se považují.

I když to možná doposud vypadá, že vegetariány nemám v lásce tak je tomu naopak. Chápu, že pokud nemůžou nebo nechtějí jíst maso tak je to čistě a jenom jejich rozhodnutí a já jim do toho v žádném případě nemůžu kecat. Sám jsem nikdy o tom stát se vegetariánem nepřemýšlel, ale kdybych jím byl tak bych se za to nestyděl. Lidé dokážou jíst prakticky cokoliv co jde strávit tak snad není nic špatného na tom něco pro změnu nejíst.

Historicky první článek na Téma týdne. Snad se mi někdy povede na něj navázat jiným :)
Omlouvám se za případné hrubky!

Věštec nebo komediant?

7. března 2011 v 19:29 | Hans98 |  Zábavná
Já vím je to starý, ale pokud jste to teda už viděli tak si to prostě nepouštějte na neremcejte :-)

Beautiful blue sky

4. března 2011 v 19:29 | Hans98 |  Ze života

Pokud mě znáte nebo čtete tento blog nějákou delší dobu tak určitě víte, že nemám ve zvyku psát nadpisy anglicky, ale pohled na dnešní oblohu v odpoledních hodinách nejde asi lépe vyjádřit v žádném jiném jazyce než angličtině. Pokud bych nevěděl, že je 4. března, tak by mě jisto jistě dnešní počasí, když jsem odcházel ze školy přesvědčilo, že je léto. Snad bude takhle pěkně i o víkend a už pořád :).

K přehrání musíte být přihlášeni na YouTube a potvrdit že je vám 18 ;)
Řekl bych možná, klasicky povedená tvorba od Nightwork :))

Pomoc - hledám kvalitní free program pro úpravu grafiky

3. března 2011 v 18:50 | Hans98 |  Různé

Ahoj lidi, jdu hned k věci. Potřeboval bych od vás menší ( či větší) radu ohledně programů na úpravu obrázků. Jelikož mi nedávno skončila licence na PhotoFiltre, s kterým jsem už, ale stejně nebyl moc spokojen, tak nemám v čem upravovat fotky nebo vytvářet obrázky. Programů na úpravu fotek moc neznám, proto prosím vás, abyste mi poradili nějáký, který by splňoval moje požadavky - free ( zdarma, nejlépe plná verze), dostatek funkcí (více jak v photofilteru). Prosím nepište tyto programy - PhotoFiltre, GIMP, Inscape - již jsem je používal a nebyl jsem spokojen.


Děkuji všem za jakoukoliv radu!


Barbar ze severu

2. března 2011 v 16:59 | Hans98 |  Zábavná
Ač SuperStar nesleduji tak jsem dnes narazil na YouTube na jednoho povedeného soutěžícího, který je opravdu vtipný, a proto se chci o jeho vystoupení při castingu s vámi podělit. Pokud máte tedy chvíly času tak shlédněte tohoto mladého jinocha ze severu!