Červenec 2011

Všichni jsme z jedný planety!

30. července 2011 v 16:19 | Hans98
Norsko. Nechci připomínat nebo omývat počty mrtvých či bláznivé manifesty jednoho psychopata. Všichni jsme o tom už slyšeli více než dost. Chci psát o tom proč se tak stalo a nad čím bysme se měli zamyslet.

Nejdříve, ale co je určitě špatně. Špatně je, že nás média v poslední době zasypávala vlnamy hrůzných informací, a o to právě teroristům jde. Oni chtějí rozsévat strach, nenávist (možné podobeství Harry Potter - Voldemort) a dostat svoje "názory" do obecné seriózní diskuze! To bychom jim, ale neměli dovolit! Pokud budem poslouchat bláznivé myšlenky jednoho psychopata, tak se nám z toho může udělat jedině špatně! Snad nic míň ani nic víc...
Nechci vybízet k tomu, abychom to co se stalo přešli, ale abychom se věnovali otázkám hlubším v tomto tématu, které tu jsou již od pradávna. Pokud budeme debatovat v tomto smyslu tak je diskuze podle mého názoru na místě, ale v žádné případě né o již zmiňovaných bláznivostech!

A o čem by se teda mělo mluvit?
Rasismus. Nesnášenlivost vůči druhým či jiným či stejným nebo komukoliv jinému. To je problém. Základní otázka je, ale podle mě PROČ? No dokážete mi vysvětlit proč se lidi nenávidí, i když k tomu nemají důvod. Dalo by se oponovat: Lidi mají důvody: Arabové dělají teroristické útoky, cikáni kradou a zneužívají soc. dávky, ukrajinci berou prac. místa, vietnamci prodávají padělky od číňanů,.... Vždyť je přece plno důvodů je NENÁVIDĚT! No dobře, tak jo. Budem je všechny pěkně nenávidět, nadávat na ně, někdy jim hodíme do okne zápalnou láhev jindy ještě něco horšího!? Ano, tak by to mělo být správně! Ano!? Opravdu si to tak myslíte?!
Omlouvám se, nejdu s davem - tohle v pořádku není. A echt NE!
Takže bude řešení asi jinde. Na opačném protipólu? Nebudeme se nijak bránit, necháme se mordovat, okrádat, zabíjet,...?! Co myslíte?
Asi taky ne. Nemůžu mluvit za nikoho jiného než za mě. Takže za mě ani s tímhle NEsouhlasím!
Aha, ale tak co teda?
Nebude to poprvé a určitě ani naposled co bude pravda tam uprostřed...:-)

Nenechat si šlapat po hlavě, ale ani nikomu jinému po ní nedupat.

No jo, ale jak to vysvětlit těm ostatnim?! To se jako já mám chovat slušně a oni nemusí? To je jako spravedlnost...?
Jo, to je zapeklitá otázka...ale i na ní existuje zapeklitá odpověď.

Myslíte si, že když zasadíte strom tak mu vyrostou všechny větve, listy a květy najednou...., že když vznikalo moře tak se zničeho nic do něj všechna voda vlila najednou...., že když jste byli malý a začali vám růst zuby, tak rosly všechny stejně rychle?

Takhle to nebylo, že jo? Všechno to šlo POSTUPNĚ. Vždycky byl ten první lísteček, kapička vody nebo zub. A každé poupátko se jen pomalinku rozevíralo v květ, moře se postupně naplňovalo miliardami kapek vody a vám také nejdřív narostly řezáky a až potom špičáky.

Neměli to jednoduché ani ty první ani ty další. Přišel vítr a sfouknul list ze stromu, Slunce vypařilo vodu nebo se stoličky nemohli prořezat a pěkně to bolelo...

Pokud chceme najít řešení není špatné se ohlédnout do přírody a nebo se kounout jenom na sebe a vývoj svého těla. Tam se skrývá mnoho moudrých odpovědí na naše otázky, avšak málokdy je právě tam hledáme...

A proto, když se vrátíme k otázce, ze které jsme vyšli a která zní:

Proč bych se já měl chovat slušně, když to ostatní tak nedělají?

Protože to smysl má! Avšak vždycky musí být někdo první a ten to nebude mít jednoduché, ale pokud dělá správnou věc, za kterou si stojí. Tak to dokáže! A přidají se další a další, když uvidí, že to je tak správné. Nakonec se přidá i ten dávný "nepřítel".

Chci apelovat na každého jednoho člověka, aby si uvědomil, že nenávist nic nevyřeší. Pokoj lze naleznout pouze v odpuštění. Zkuste to, prosím...

Zkusme obrátit bláznivé skutky, které se staly v Norsku naruby a tím z nich udělat dobré následky.

Pro lidi, které tato událost zasáhla je to asi ta nejlepší možnost jak se s takovými věcmi vyrovnat...a pro mne ta nejlepší cesta jak na ně zareagovat...a co pro vás?Několik myšlenek je převzatých z článku pana T. Sedláčka, který se zaobírá stejným tématem a může ho doporučit. Odkaz zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sedlacek.php?itemid=13832

Na závěr chci říci, že pokud vás článek zaujal tak neváhejte a pošlete ho dál. Nic mě jako autora nepotěší více než když si ho přečte co nejvíce lidí a některým třeba otevře oči. Nemusíte ani uvádět zdroj - to je na vás. Důležité je, když zanecháte myšlenku, kterou to, doufám, má. Tento článek je také posledním článkem a tomto blogu hans98.blog.cz a měli byste ho tu vždy naleznou, když sem příjdete...tak nashledanou a pěkný den!
Děkuji za pozornost! :-)

Re-klam-a

26. července 2011 v 19:31 | Hans98 |  TT
Na začátek bych se pokusil o takový menší rozbor tohoto slova (i když je možná původ slova reklama jiný, ale podle její funkce by se dalo popsat i takto):
reKLAMa - slovo KLAM od slovesa klamat tedy říkat nepravdu tedy lhát!
Pokud si to vyložíme takto, tak se nemůžeme divit, že bílá může být ještě bělejší a vaše prádlo ještě čistější!